працевлаштування в Республіці Чехія

Вимоги до знання мови при влаштуванні на роботу в Чехії

Чехи досить лояльно ставляться до знання чеської мови трудовими мігрантами. Для багатьох компаній цей критерій не є суттєвим або значущим. Такої ж політики дотримується і на державному рівні: для отримання в Чехії робочої карти, ВНП не потрібно обов’язкової здачі іспиту з чеської мови (для ПМЖ потрібно здача мовного мінімуму А1, з 2018 року необхідний мінімум буде підвищено до А2).

Причин такому явищу кілька:

  • в Чехію працювати в даний час, в основному, їдуть з України, Словаччини, Молдови, Росії і через схожість мови немає різкого мовного бар’єру;
  • іноземцям пропонується низькокваліфікована робота (різноробочі, мийники, прибиральники), яка не вимагає доброго володіння мовою;
  • велика кількість компаній, власниками якої є іноземці – українці, росіяни, в’єтнамці, беруть на роботу своїх співвітчизників;
  • можливо робота в іноземній компанії, де в якості основної мови обраний Англійська.

Однак, це не означає, що в Чехії можна влаштуватися на будь-яку роботу без знання мови, все залежить від особливостей професії.

Наприклад, медики, IT-фахівці, менеджери з продажу, банківські працівники, рекламні агенти найчастіше здають іспит на знання мови. Для якісної роботи їм необхідний серйозний рівень володіння мовою, знання термінів.

Є професії, де глибоке знання чеської мови у великому обсязі не потрібно, навпаки, затребувані хоч поверхневе, але володіння іншими мовами, популярними в цій місцевості. Йдеться про офіціантів, продавців, ріелторів.

Взагалі без знання чеської мови можна влаштуватися підсобним робітником, різноробочим, або фахівцем у фірму співвітчизника, або у сферу надання послуг тільки для співвітчизників. Але треба враховувати, що такий стан справ можливо лише у великих містах і місцях, де проживає велика громада носіїв рідної мови.

Чехія зацікавлена, щоб приїжджий як можна швидше інтегрувався в суспільство, вивчив мову, перейнявся місцевими цінностями та менталітетом – це переконливо знижує число кримінальних нелегалів, тому активно пропонуються безкоштовні мовні курси.